Connect with us

Społeczeństwo

Ktoś rozrzucał gwoździe przy wjazdach alarmowych na A4

Opublikowano

-

Strażacy z OSP Czerna powiadomili GDDKiA o rozrzucanych gwoździach przy wjazdach alarmowych na autostradę A4. W razie wypadku mogłyby utknąć wozy jadące z pomocą

Gwoździe na autostradzie A4. Fot. Facebook/OSP Czerna

Gwoździe na autostradzie A4. Fot. Facebook/OSP Czerna

Drogi awaryjne wokół autostrad pomagają dojechać służbom ratunkowym, gdy na drodze szybkiego ruchu dochodzi do wypadku lub karambolu. To z nich korzystają m.in. straż pożarna czy pogotowie.

Tymczasem na drogach awaryjnych w pobliżu wjazdów alarmowych na MOP Czerna przy autostradzie A4 ktoś rozrzucał duże gwoździe. Mieszkańcy zgłosili to miejscowym strażakom, a ci powiadomili od razu Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy sprawdzili zgłoszenie i rzeczywiście na trasach znaleźli gwoździe. Jak poinformowali strażacy, GDDKiA zawiadomiła o sprawie policję.

” Teraz zadajemy sobie takie pytanie, co mieli w głowie ludzie którzy dopuścili się takiego czynu. I należy się tylko cieszyć iż w ostatnim czasie nie doszło do żadnego wypadku na autostradzie i nie musieliśmy korzystać z tych wjazdów. Sprawco – WŁĄCZ MYŚLENIE !!!” – napisali strażacy na Facebooku.

Jedna z osób komentujących wpis straży zamieściła też własne zdjęcie z gwoździami w oponie samochodu.”Na pasie awaryjnym również były 11 oraz 14 kilometr a4″ – napisał mężczyzna.

ai