Connect with us

Społeczeństwo

Mistrzowie kierownicy z Wejherowa i totalna blokada parkingu

Opublikowano

-

To zaczęło się od jednego kierowcy, który na parkingu ustawił się w trzecim rzędzie, blokując środkowy samochód. Potem następni ustawili się tak jak on. Efekt? Całkowicie zablokowany wyjazd wielu aut

Zablokowany parking w Wejherowie. Fot. Straż Miejska w Wejherowie

Zablokowany parking w Wejherowie. Fot. Straż Miejska w Wejherowie

O totalnej blokadzie na parkingu w Wejherowie poinformowała tamtejsza straż miejska. Strażnicy zauważyli, że jeszcze o godzinie 9 rano wszystko było w porządku. Kierowcy ustawiali samochody w dwóch rzędach. Ale wtedy przyjechał on… kierowca, który ustawił się w trzecim rzędzie, blokując auto w środku.

Co zrobili kolejni? Bezrefleksyjnie parkowali obok. Tak ustawili długi trzeci rząd, zamykając w parkingowej pułapce wielu innych kierowców. Straż Miejska z Wejherowa podsumowała krótko: „nikt nie zwalnia kierowców z myślenia podczas parkowania, a głównie ten element zawiódł”.

Strażnicy przypomnieli też jednak, że taki sposób parkowania samochodu jest naruszeniem prawa. „Zgodnie z art. 49 ust 2 pkt 1 i 2 Ustawy prawo o ruchu drogowym, zabrania się postoju: w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej; w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu” – napisali strażnicy.

ai