Osiem ofiar w nowym roku. Wyciekło nagranie ze śmiertelnego wypadku z pieszymi w Toruniu

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Tragicznie zaczął się nowy rok na drogach. 1 stycznia wypadkach zginęło osiem osób. Wśród nich m.in piesze zabite na przejściu w Toruniu. Do Internetu wyciekło nagranie monitoringu, który zarejestrował to zdarzenie

Śmiertelne potrącenie pieszych w Toruniu

Śmiertelne potrącenie pieszych w Toruniu zarejestrowane przez kamerę monitoringu

Pierwszy dzień nowego roku na drogach rozpoczął się od tragicznie. W wypadkach zginęło w sumie osiem osób, a 56 zostało rannych.

1 stycznia nad ranem w Toruniu na Szosie Lubickiej 57-letni kierowca z impetem wjechał w dwie kobiety, które znajdowały się na oznakowanym przejściu dla pieszych (sygnalizacja była wyłączona). Jak ujawniła mediom policja, samochód był oznakowany jak taksówka.

Na filmie z monitoringu, który wyciekł do Internetu (publikujemy go tylko dlatego, że może stanowić ostrzeżenie dla kierowców i być może niektórzy z nich zwrócą uwagę na to, jak jeżdżą w rejonie przejść dla pieszych) widać, że potrąceni byli już w połowie przejścia, gdy wjechał w nich samochód. Po potrąceniu przelecieli w powietrzu kilkanaście metrów. Policja poinformowała, że zginęły obie osoby – 67-letni mężczyzna i kobieta. Kierowca był trzeźwy. Przyczyny wypadku pod nadzorem prokuratury ustalają policjanci.

MOMENT WYPADKU ZAREJESTROWANY PRZEZ MONITORING
[UWAGA: DRASTYCZNE NAGRANIE]

 

W pozostałych dwóch wypadkach 1 stycznia także zginęli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W miejscowości Kuków (Małopolska) zginął pieszy potrącony przez samochód. 36-latek szedł poboczem. Kierowca był trzeźwy. Policja poinformowała, że pieszy nie posiadał obowiązkowych elementów odblaskowych, choć poruszał się poza terenem zabudowanym.
Z kolei w Przemykowie (Małopolska) kierowca seata śmiertelnie potrącił rowerzystę. W tym przypadku również wiadomo, że kierowca był trzeźwy.

red