Connect with us

Społeczeństwo

Po wypadku prezydent Warszawy zapowiada poprawę bezpieczeństwa w mieście

Opublikowano

-

Rafał Trzaskowski ma w najbliższym czasie poświęcić tematyce BRD kilka wystąpień – informuje „Gazeta Stołeczna”. Chce przedstawić pakiet zmian w mieście, które mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców

Rafał Trzaskowski. Fot. Flickr/European People's Party

Prezydent Warszawy ma w najbliższym czasie publicznie ogłosić jakie działania podejmie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście. Fot. Flickr/European People’s Party

Swoimi planami związanymi z poprawą bezpieczeństwa Rafał Trzaskowski postanowił się podzielić po tragicznym wypadku na Bielanach. W rodzinę na przejściu dla pieszych uderzyło rozpędzone BMW. 33-letni mężczyzna zdążył odepchnąć żonę z dzieckiem w wózku. Sam zginął potrącony przez samochód. Mieszkańcy od dłuższego czasu prosili o poprawę bezpieczeństwa w rejonie ulicy Sokratesa. Miasto zasłaniało się brakiem funduszy.

Na wczorajszym spotkaniu z wybranymi dziennikarzami prezydent Warszawy zdradził jakie zmiany planuje w mieście. „Gazeta Stołeczna” podała, że tematyce BRD zamierza poświęcić w najbliższym czasie kilka wystąpień.

Prezydent chce powrotu fotoradarów dla samorządów

Wśród planów Trzaskowskiego „Stołeczna” wymieniła m.in. dokończenie audytu przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, uruchomienie nowego programu „Bezpieczna szkoła”, instalację sygnalizacji świetlnej w kilku punktach stolicy,  stworzenie stref tempo 30 na każdym osiedlu, przeznaczenie 10 mln zł na program budowy rond, doświetlanie przejść dla pieszych czy uspokajanie ruchu przez zwężanie pasów ruchu w rejonie przejść czy instalowanie garbów.

Trzaskowski ma też oczekiwania wobec rządu i parlamentu. Chce by samorządy znów mogły instalować fotoradary, domaga się ustawy o bezwzględnym pierwszeństwie pieszych i podwyżki mandatów.

Jak poinformowało nas biuro prasowe urzędu prezydent przedstawi swoje propozycje opinii publicznej w środę.

AN