Connect with us

Społeczeństwo

Policja na tropie drogowego mordercy. Mają już samochód i pasażera

Opublikowano

-

Policjanci znaleźli lexusa, którym w ubiegły piątek śmiertelnie potrącono 67-letniego pieszego. Zatrzymano też pasażera – mężczyzna nie chce ujawnić, kto siedział za kierownicą. Służby proszą o pomoc Interpol

Lexus, którym śmiertelnie potrącono pieszego w woj. warmińsko-mazurskim Fot. Policja

Lexus, którym śmiertelnie potrącono pieszego w woj. warmińsko-mazurskim Fot. Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odnaleźli i samochód marki Lexus, który uczestniczył w wypadku drogowym na drodze krajowej numer 16 między Bagienicami, a Sorkwitami. Samochód z uszkodzeniami zderzaka i przedniej szyby stał porzucony na terenie byłej żwirowni niedaleko Olsztyna.

Kierowca tego lexusa w ubiegły piątek (30 listopada 2018 r.) potracił 67-letniego pieszego. Mężczyzna zmarł na miejscu. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Od jego auta odpadła tablica rejestracyjna z fragmentem numeru. Samochód był zarejestrowany w Irlandii. Policjantom udało się odtworzyć jego pełen numer.

Funkcjonariuszom udało się też namierzyć i zatrzymać pasażera lexusa, który uczestniczył w tym zdarzeniu. To mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Wiadomo, że do tej pory nie ujawnił personaliów kierowcy. Postawiono mu już zarzut nieudzielenia pomocy osobie, której zagrożone jest życie i zdrowie oraz zarzut poplecznictwa (utrudniania postępowania karnego). Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie wykonali oględziny pojazdu. Zabezpieczyli ślady kryminalistyczne – ślady biologiczne, ślady chemiczne (mikroślady), ślady daktyloskopijne oraz ślady mechanoskopijne. W oględzinach wzięli także udział specjaliści z pracowni rekonstrukcji wypadków drogowych.

Policjanci wystąpili do Interpolu o pomoc prawną w związku z ustaleniem danych jego właściciela lexusa.

red