Connect with us

Społeczeństwo

Policja zajęła się sprawą Kuźniara, który łamał przepisy prowadząc w Onet Rano

Po publikacji portalu brd24.pl stołeczni policjanci zajęli się sprawą dziennikarza Onet – Jarosław Kuźniar popełnił wykroczenie prowadząc samochód z telefonem w dłoni

Opublikowano

-

Po publikacji portalu brd24.pl stołeczni policjanci zajęli się sprawą dziennikarza Onet – Jarosław Kuźniar popełnił wykroczenie prowadząc samochód z telefonem w dłoni

Jarosław Kuźniar w programie "Onet Rano" prowadził samochód korzystając z telefonu trzymanego w dłoni. Źródło: YouTube

Jarosław Kuźniar w programie „Onet Rano” prowadził samochód korzystając z telefonu trzymanego w dłoni. Źródło: YouTube

W portalu brd24.pl opisaliśmy niedawno zachowanie prowadzącego program „Onet Rano” w odcinku zamieszczonym w serwisie YouTube 15 września. Znany dziennikarz Jarosław Kuźniar jako kierowca wiózł aktora Michała Żebrowskiego. Już na samym początku jazdy, kiedy chciał sprawdzić, czy jedzie dobrą drogą, Kuźniar złapał za smartfon i podczas prowadzenia pojazdu ustawiał w nim coś jedną ręką – prawdopodobnie nawigację.

Prowadzenie samochodu i jednoczesne używanie smartfona to niebezpieczne zachowanie na drodze. Na świecie powstaje coraz więcej kampanii przestrzegających kierowców przed takim zachowaniem. Wiele krajów zaostrza też za to sankcje.
To także według polskiego prawa wykroczenie. Prawo o ruchu drogowym (art. 45, pkt 2, ppkt 1) zabrania bowiem kierującemu „Korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”.

ZOBACZ FRAGMENT PROGRAMU, W KTÓRYM DZIENNIKARZ USTAWIA NAWIGACJĘ W KOMÓRCE:

Za zachowanie, które w programie pokazał Jarosław Kuźniar, grozi 200 zł mandatu i punkty karne. I sprawa nie ujdzie mu chyba płazem. – Uprzejmie informuję, że sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji – poinformowała brd24.pl podinsp. Magdalena Bieniak z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Być może kara dla dziennikarza zwróci uwagę całego środowiska medialnego i reklamowego – w programach i spotach w Polsce bardzo często pokazuje się zachowania niebezpieczne i niezgodne z prawem takie jak m.in. jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

luz