Connect with us

Społeczeństwo

Policyjna akcja „Dyskoteka”. Jednak można celować w prawdziwy problem!

Opublikowano

-

Policjanci w Jaworznie zrobili akcję „Dyskoteka”. Badali alkomatami w sobotę wieczorem, czyli inaczej niż podczas większość akcji policji w Polsce wybrali czas, w którym ryzyko wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę jest największe

Policjanci z Jaworzna zorganizowali akcję "Dyskoteka". Szukali pijanych kierowców wieczorem w sobotę. Fot. Policja

Policjanci z Jaworzna zorganizowali akcję „Dyskoteka”. Szukali pijanych kierowców wieczorem w sobotę. Fot. Policja

Akcja „Trzeźwy poranek” – w godzinach porannych, gdy wydarza się najmniej wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców? Nie. Policjanci z Jaworzna postanowili zadziałać wówczas, gdy ludzie z promilami stwarzają największe ryzyko na drodze – czyli w weekend i to wieczorem.

W ubiegłą sobotę (14 września 2019 r.) jaworznicka policja wypuściła w miasto 12 dodatkowych patroli funkcjonariuszy. Zadanie było proste: wykrycie środków, których posiadanie jest nielegalne i zabezpieczenie ludzi przed kierowcami, którzy mogą chcieć jechać po pijanemu.

W godzinach wieczornych i nocnych przebadano alkomatami w sumie 1300 kierowców. Zatrzymano sześciu z nich – bo u tylu dopuszczalny limit alkoholu był przekroczony. Policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy prowadzili samochody będąc pod wpływem środków odurzających.

Do akcji wykorzystano psa Tilię, szkolonego do wyszukiwania narkotyków. Wskazywał policjantom nie tylko miejsca w samochodach, w których ukryte były zabronione substancje, ale reagował też na osoby, które miały zabronione środki przy sobie.

ai