Connect with us

Społeczeństwo

Radny: szkoły zamknięte z powodu koronawirusa? To wyłączcie fotoradary

Opublikowano

-

Radny Nowego Jorku wezwał amerykański Departament Transportu do wyłączenia fotoradarów przy szkołach, gdy te są zamknięte co najmniej do 20 kwietnia

Kamera na drodze Fot. rgbstock.com

Kamera na drodze Fot. rgbstock.com

Tak jak w Polsce, w Nowym Jorku ze względu na pandemię koronawirusa zawieszono zajęcia w szkołach. Radny Steven Matteo zaapelował do Departamentu Transportu (DOT), by w mieście zawieszono czasowo program fotoradarów przy szkołach. Zdaniem urzędnika pozostawienie systemu włączonego ma oznaczać, że w rzeczywistości istnieje on po to, by „generować przychód a nie zapewniać bezpieczeństwo publiczne”.

Matteo argumentuje, że niesprawiedliwe jest teraz karanie kierowców za przekraczanie prędkości na ulicach w obrębie pustych szkół, gdy ludzie mogą się spieszyć, by zająć się zdrowiem bliskich lub kupić niezbędne zapasy. Uważa, że nie powinno w takiej sytuacji obowiązywać przy szkołach ograniczenie do 36 mil na godzinę.

Departament Transportu tego poglądu nie podzielił. Urzędnicy odpisali, że fotoradary mają za zadanie nadzorować przestrzeganie dopuszczalnej prędkości również wówczas, gdy ruch na drodze jest mniejszy. Zauważono też, że w części szkół wydawane są wciąż posiłki dzieciom i one wciąż mogą znajdować się w pobliżu ulicy.

ai