Connect with us

Społeczeństwo

Roksana Węgiel nie dojechała na koncert. Policja: tak to jest, jak się jedzie z sygnałami uprzywilejowania

Opublikowano

-

Młoda piosenkarka Roksana Węgiel nie dojechała na koncert. W Internecie skarżyła się na niezbyt wyrozumiałą policję, na którą jej kierowca miał zatrąbić. Policja podała inną wersję: kierowca BMW jechał na sygnałach uprzywilejowania, które mu zarekwirowano. Będzie odpowiadał w sądzie

Roksana Węgiel. Fot. Okras/CC ASA 4.0

Roksana Węgiel. Fot. Okras/CC ASA 4.0

W niedzielę w Lubartowie odbywał się koncert – Dzień Dziecka z Polsatem. Wśród zapowiadanych gwiazd muzyki zabrakło jednak Roksany Węgiel. Młoda piosenkarka poskarżyła się na Instagramie, że w drodze na występ wiozący ją samochód został zatrzymany przez policję.

Według lokalnych mediów kierowca wiózł piosenkarkę na prywatny samolot do Katowic, dzięki czemu miała zdążyć na występ do Lubartowa. Miał zatrąbić na stojące przed nim auto, które okazało się nieoznakowanym radiowozem. Roksana Węgiel twierdziła w sieci, że policjanci okazali się mało wyrozumiali.

Małopolska Policja natychmiast skomentowała te doniesienia na Twitterze. „Tak to jest jak się jedzie z sygnałami uprzywilejowania cywilnym BMW. Kontrola była stosunkowo szybka i Roksana Węgiel mogła jechać dalej. Sprzęt zarekwirowano, a kierowcę czeka sprawa w sądzie” – wyjaśnili policjanci.

Policjanci wyjaśnili też prawo w tym zakresie:
„Art 96a kw § 2 Kto, nie będąc do tego uprawnionym, używa w pojeździe sygnałów świetlnych w postaci niebieskich (…) albo sygnału dźwiękowego o zmiennym tonie,
podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny
§ 3. Urządzenia lub elementy oznakowania (…) podlegają przepadkowi.”

luz