Connect with us

Społeczeństwo

Rzucił niedopałkiem w radiowóz. Skończył bez auta i z zarzutami

Opublikowano

-

Kierowca stojący na światłach w Łodzi, rzucił przez okno niedopałkiem papierosa w policyjny radiowóz. W ten sposób ściągnął na siebie uwagę mundurowych. Potem było już tylko gorzej

Był nietrzeźwy, jechał bez prawa jazdy i rzucił niedopałkiem papierosa w radiowóz w Łodzi Fot. Policja

We wtorek (9 lipca 2019 r.) na ul. Rzgowskiej w Łodzi na czerwonym świetle obok policyjnego radiowozu stanął kierowca BMW. Przez okno rzucił w policyjny wóz niedopałek papierosa. Mundurowi nie pozostali bierni i nakazali mu zjechanie na pobocze.

Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. 32-latka poddano badaniu trzeźwości. Okazało się, że miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo on oraz jego pasażer nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Ponieważ mężczyźni nie mieli przy sobie dokumentów, 32-latek okazał mundurowym… niemiecki protokół z zatrzymania mu prawa jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili w policyjnych bazach, że rzeczywiście stracił uprawnienia za granicą. Odholowano mu więc BMW na parking strzeżony.

Mężczyzna będzie teraz odpowiadał za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, zaśmiecanie drogi publicznej poprzez wyrzucenie niedopałka papierosa na jezdnię oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

red