Connect with us

Społeczeństwo

Słowacka policja udaremniła wyścig Polaków po drogach. Zdjęli tablice

Opublikowano

-

Słowacka policja poinformowała, że powstrzymała Polaków, którzy zamierzali zorganizować dziki rajd w luksusowych samochodach po publicznej drodze. Zdjęli tablice rejestracyjne, by nie wpaść na fotoradarach

Polscy kierowcy zostali ukarani mandatami na Słowacji. Fot. Policja Slovenskiej republikY

Polscy kierowcy zostali ukarani mandatami na Słowacji. Fot. Policja Slovenskiej republikY

Słowacka policja 2 kwietnia dostała sygnał, że w kraju preszowskim trzech kierowców zdjęło z samochodów tablice rejestracyjne i zamierza ścigać się po publicznej drodze. Wysłano w tej rejon patrole, które zatrzymały kierowców. Okazało się, że luksusowymi samochodami jechali Polacy. Zostali ukarani mandatami.

To kolejny raz, gdy polscy kierowcy zatrzymywani są na Słowacji w podobnej sprawie. W ubiegłym roku krajem wstrząsnęło nagranie z wypadku spowodowanym przez polskich kierowców jadących za szybko publiczną drogą. Zginął Słowak odwożący syna na studia.
Polacy trafili do aresztu a prokuratura postawiła im zarzuty zagrożone wysokimi karami więzienia. Niedawno sąd wypuścił na wolność za kaucją kierowcę ferrari Adama Sz. 27-latek ma elektroniczną opaskę i nie może opuszczać Słowacji. Dwa dni temu z aresztu wyszedł też dziennikarz Łukasz K., który podczas tego zdarzenia jechał samochodem z parku prasowego Mercedes Benz Polska.
W areszcie przebywa jeszcze trzeci z Polaków – Marcin L. Kierował porsche, które bezpośrednio zderzyło się czołowo ze skodą, w której jechała słowacka rodzina.

luz