Connect with us

Społeczeństwo

Spot policjantów z Olsztyna przestrzega pędzących przed przejściami dla pieszych

Opublikowano

-

Policjanci z Olsztyna opublikowali spot, w którym tłumaczą, że przekraczanie prędkości w okolicach przejść dla pieszych odbiera szanse na zatrzymanie się przed pasami. Przypominają historię Moniki Kuśnierz, która po potrąceniu przez kierowcę zapadła w śpiączkę

Policjanci KMP w Olsztynie stworzyli krótki film, w którym na przykładzie historii pieszej potrąconej przez kierowcę przypominają, że takie zdarzenia rujnują ludziom całe życie. Opublikowali spot, bo tylko w 2018 r. na ulicach Olsztyna doszło do 80 potrąceń pieszych, w których cztery osoby straciły życie, a 76 zostało rannych.

Jedną z potrąconych przez kierowców na pasach jest Monika Kuśnierz. W kwietniu 2018 r. 49-latek w mercedesie omijał inny pojazd przed przejściem i wjechał w dziewczynę. Stracił prawo jazdy i o jego losie decydował będzie sąd.

Choć Monice szybko udzielono pomocy po wypadku, to w skutek obrażeń do dziś pozostaje w śpiączce. Zła decyzja kierowcy zamieniła w koszmar życie tej młodej kobiety, ale i jej całej rodziny i bliskich.

„Czasu nie da się cofnąć. Można natomiast ściągnąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych” – piszą policjanci z Olsztyna.

Monika Kuśnierz do dziś pozostaje w śpiączce i potrzebuje pomocy – także finansowej – przy leczeniu i rehabilitacji. Każdy, kto dobrowolnie zechce w tym wesprzeć jej bliskich może dołożyć swoją cegiełkę, choćby w formie przekazania 1% swojego podatku na Monikę Kuśnierz wpisując numer KRS 0000270261 CEL – Monika Kuśnierz 9254.