Connect with us

Społeczeństwo

Stracił prawo jazdy przed 15 laty i do dziś nie może odzyskać. Poległ na teście z teorii już 162 razy

Opublikowano

-

Kandydat rekordzista niebawem po raz 163 przystąpi egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w Polsce. Zwykle zdobywa 30-40 punktów na 74 możliwe. Ma problemy z podstawowymi pytaniami o pierwszeństwo na drodze. – Dobrze, że system egzaminacyjny weryfikuje takie osoby. Tu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich – mówi Dariusz Misztal z WORD w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie padł niechlubny rekord podejść do egzaminu

Kandydat na kierowcę, który chce uzyskać uprawnienia w WORD w Piotrkowie Trybunalskim mimo 162 prób jeszcze ani razu nie zakwalifikował się do egzaminu praktycznego . Fot. Wikimedia/9chomik9

Uprawnienia do kierowania kandydat podchodzący do egzaminu w piotrkowskim WORD stracił w 2004 r. Od tamtej pory stara się je odzyskać. Do egzaminu teoretycznego podchodził już 162 razy. Na razie bez efektu. Niedługo czeka go 163 podejście. – Egzaminatorzy nadzorujący egzamin teoretyczny zauważyli, że ta osoba wiele razy podchodzi do egzaminu i ma poważne problemy z jego zdaniem. Sugerowali, że warto byłoby udać się do szkoły jazdy i wziąć udział w szkoleniu teoretycznym. Jeden z egzaminowanych, który zdał egzamin na 100 proc. była nawet skłonny pomóc tej osobie w przygotowaniu do kolejnego egzaminu. Kandydat jednak odmówił twierdząc, że w końcu sam zda egzamin – mówi Dariusz Misztal, zastępcy Dyrektora WORD w Łodzi w Oddziale Terenowym w Piotrkowie Trybunalskim.

Zwraca uwagę, że kandydat, który tak wiele razy podchodził już do egzaminu tylko raz wynikiem zbliżył się do 50 punktów na 74 możliwe. – Przeważnie zdobywa 30-40 punktów. Ma problemy z odpowiedziami na bardzo podstawowe pytania dotyczące pierwszeństwa na drodze. Dobrze, że system egzaminacyjny weryfikuje takie osoby. Tu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreśla Dariusz Misztal.

Dodaje, że egzamin teoretyczny jest identyczny dla wszystkich 49 WORD-ów w Polsce. Pytania są losowane dla kandydata z puli pytań. Odpowiedzi są sprawdzane automatycznie przez komputer. Kandydat po zakończeniu może sprawdzić jakie błędy popełnił.

AN