Connect with us

Społeczeństwo

Szalona ucieczka Tico w Brodnicy. Pijany bez uprawnień, obok kobieta w ciąży i dziecko

Opublikowano

-

Policja z Brodnicy ujawniła zapis pościgu za kierowcą daewoo tico, który próbował uciec policjantom jadąc przez łąki i lasy. Okazało się, że był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

We wtorek (12.11.19) w  środku dnia patrol policji w nieoznakowanym radiowozie zauważył kierowcę daewoo tico, który znany był policjantom. Wiedzieli, że był już zatrzymany za jazdę po alkoholu i ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, a ten próbował uciec.

Policja ujawniła zapis wideo z pościgu. Kierowca tico kilkakrotnie zajeżdżał drogę radiowozowi, przekraczał dozwoloną prędkość i stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu drogowego. Uciekał przez kilkanaście kilometrów polnymi drogami, łąkami. Ostatecznie wjechał w las. Tam w końcu zatrzymał auto (uderzył w nie policyjny radiowóz) i zaczął uciekać na piechotę. Okazało się, że w samochodzie wiózł kobietę w ciąży i małe dziecko.

Policjanci dognili 34-letniego mieszkańca podbrodnickiej miejscowości i go zatrzymali. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze nie wykluczają przedstawienia sprawcy kolejnych zarzutów. Wystąpili z wnioskiem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

ai