Connect with us

Społeczeństwo

Szef gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych pijany prowadził samochód

Opublikowano

-

Kierował samochodem i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po przyłapaniu przez policję przewodniczący gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych zrezygnował z funkcji. Pokazał w sieci skierowanie na leczenie odwykowe

Urzędnik z Milicza opublikował swoje skierowanie na oddział leczenie uzależnień Źródło:Facebook/Gmina Milicz

Urzędnik z Milicza opublikował w Internecie swoje skierowanie na oddział leczenie uzależnień Źródło:Facebook/Gmina Milicz

Policjanci z Trzebnicy złapali w niedzielę wieczorem 56-letniego kierowcę, który miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. TVN24 ujawnił, że nietrzeźwym kierowcą był przewodniczący gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Miliczu (Dolnośląskie). Policja odebrała mu prawo jazdy.

Niedługo potem Dariusz Duszyński opublikował oświadczenie na profilu facebookowym gminy Milicz:.

„Pełen żalu, a przede wszystkim wstydu informuję, że wczoraj w Żmigrodzie odebrano mi prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Rezygnuję ze wszystkich funkcji publicznych i oddaję się do dyspozycji Burmistrza Gminy Milicz.
Żadnym usprawiedliwieniem nie jest dla mnie fakt, że alkohol spożywałem dzień wcześniej i że nie miałem poczucia nietrzeźwości. Żałuję, wstydzę się; zawiodłem wielu ludzi, którzy mi ufali. Wyciągnąłem wnioski” – napisał Duszyński, który oprócz szefowania komisji rozwiązywania problemów alkoholowych był też w urzędzie szefem wydziału oświaty.

Duszyński opublikował też skan własnego skierowania do szpitala psychiatrycznego na oddział leczenia uzależnień – z datą, która wskazuje, że poprosił o nie dzień po przyłapaniu przez policję.

ai