Connect with us

Społeczeństwo

Toyota nie chce być w grach, by nie promować nielegalnych wyścigów? Firma dementuje

Opublikowano

-

Gracz zapytał na Twitterze dlaczego w komputerowej grze Need for Speed Heat nie ma samochodów Toyota. Firma najpierw odpowiedziała, że jej samochody pojawiają się w grach, które nie promują nielegalnych wyścigów. A po tem z tej odpowiedzi się wycofała

Toyota. Fot. Materiały prasowe Toyoty

Samochodów Toyoty nie znajdziemy w grze Need for Speed Heat. Fot. Materiały prasowe Toyoty

Fani gier wideo z napięciem oczekują na zaplanowaną na listopad premierę gry Need for Speed Heat. Już wiadomo, że ścigać się w wirtualnej rzeczywistości gracze będą mogli w 127 samochodach. Do wyboru będą takie marki jak BMW, Chevrolet, Ferrari, Porsche czy Ford.

W tej grupie nie ma jednak Toyoty. Jeden z graczy zapytał o to Toyotę za pośrednictwem konta Twitterowego brytyjskiego oddziału firmy. „Nie ma nas tam. Możesz nas znaleźć w Gran Turismo Sport, gdzie nie promuje się nielegalnych wyścigów ulicznych”– odpowiedziała firma.

Toyota: „Udzieliliśmy złej odpowiedzi”

W Need for Speed Heat gracze mają możliwość ścigania się w wirtualnej przestrzeni nocą, po ulicach miast i uciekając przed policją. Odpowiedź Toyoty można by więc wpisać w działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu gdyby nie fakt, że tweet został usunięty a firma opublikowała inny, w którym wyjaśnia, że popełniła błąd .

„Kiedy pytacie dlaczego nie ma Toyoty w waszych ulubionych grach wyścigowych nie chcemy podawać wam ogólnikowych komunikatów. Jednak jesteśmy ograniczeni co do tego, ile możemy wam zdradzić. Wczoraj udzieliliśmy złej odpowiedzi. Będziemy bardzo podekscytowani gdy już będziemy mogli podzielić się z wami naszymi planami” – można było przeczytać na koncie Twitterowym @ToyotaUK. „W międzyczasie niezależnie od tego czy jest to Gran Turismo Sport, Forza czy Need for Speed, ścigajcie się” – napisali spece od social mediów z Toyoty.

AN