Connect with us

Społeczeństwo

W Małopolsce grasowała drogówka z lat 90.? Policja szuka poszkodowanych

Opublikowano

-

VW passat w malowaniu sprzed dwóch dekad, stary krój mundurów – policja w Małopolsce zatrzymała przebierańców. Uważa, że mogli oszukiwać kierowców i czeka na zgłoszenia poszkodowanych

Radiowóz z oznakowaniem z lat 90. zatrzymany przez policję Fot. Policja

W niedzielę (30 sierpnia) w miejscowości Juszczyn funkcjonariusze suskiej drogówki zauważyli granatowego passata. Auto posiadało oznakowanie policyjnego radiowozu z lat 90. Kierowca i pasażerka ubrani byli w mundury policyjne (niebieska koszula oraz spodnie poprzedniego wzoru), posiadali pagony policyjne, pasy, kabury na broń, koszule oraz czapki z białym otokiem. Mieli w aucie radiostację i miernik prędkości Rapid.

Policjanci zatrzymali tę parę z powiatu chrzanowskiego i zabezpieczyli ich pojazd. „Wobec zatrzymanych rozważane są zarzuty m.in. przestępstwa przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza publicznego oraz wykroczeń dot. posiadania lub używania sygnałów uprzywilejowania i złamania zakazu używania munduru policyjnego lub jego części” – informuje policja. I apeluje do osób, które były świadkami ewentualnego zatrzymywania pojazdów przez „policjantów” , bądź też były przez te osoby zatrzymywane do tzw. kontroli drogowej, „legitymowane”.

Funkcjonariusze proszą o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej osobiście lub telefonicznie pod nr 47 83 28 211 lub zgłaszanie się do najbliższej jednostki Policji. Jednocześnie suska Policja informuje, że osoby, które ewentualnie przekazały pieniądze lub od których sprawcy próbowali je wyłudzić, nie podlegają odpowiedzialności karnej.

ai