Connect with us

Społeczeństwo

Wiceminister Weber zapewnia: zmiany prawa drogowego od wakacji

Opublikowano

-

Według Ministerstwa Infrastruktury projekt zmian w prawie, który m.in. zobowiąże kierowców do ustępowania pieszym dopiero wkraczającym na przejście, ma wkrótce trafić do Sejmu

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powołał na sekretarza stanu Rafała Webera. Fot. MI

Sekretarz stanu Rafał Weber (z prawej) i szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk. Fot. MI

Odbieranie prawa jazdy na trzy miesiące kierowcom przekraczającym prędkość o 50 km/h i więcej także poza obszarem zabudowanym; zobowiązanie w ustawie kierowców dojeżdżających do przejścia do ustępowania pieszym nie tylko będącym na pasach, ale też wkraczającym na nie; ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h przez całą dobę – te zmiany w rządowej nowelizacji miały zacząć obowiązywać od lipca.

Ustawa wciąż jest jeszcze na etapie konsultacji publicznych, ale wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział dziś, że nowe przepisy zaczną jednak obowiązywać od wakacji.

Wiceminister Weber wyraził nadzieję, że projektem zajmie się na najbliższym posiedzeniu Komitet Stały Rady Ministrów i następnie ustawa trafi już do Sejmu.

– Liczymy, że parlament zajmie się tą ustawą bez zbędnej zwłoki. Założeniem ministerstwa jest, by nowe przepisy kodeksu zaczęły obowiązywać w wakacje, ale czy będzie to koniec czerwca, początek lipca, czy jego druga połowa zależy od tego, jak szybko przejdą prace przez obie izby parlamentu” – podkreślił Weber w rozmowie z PAP.

luz