Connect with us

Społeczeństwo

Wiózł kozę w różowych skarpetach. Stracił prawo jazdy

Opublikowano

-

Koło Oświęcimia kierowca dostawczaka wiózł młodzież na imprezę. W części załadunkowej przewoził pięciu pasażerów i… kozę w różowych skarpetach

Koza. Fot. John Strammers/CC BY 2.0

Koza. Fot. John Strammers/CC BY 2.0

W sobotni wieczór (21 września 2019 r.) oświęcimska drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę dostawczego vw transportera, który przejeżdżał przez Witkowice (gm. Kęty). Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, a obok niego na miejscu pasażera siedziała 16-letnia mieszkanka Witkowic.

Policjanci usłyszeli jednak hałasy dochodzące z tyłu pojazdu. Kazali więc kierowcy otworzyć część załadunkową. W środku znaleźli pięciu pasażerów – mężczyzn w wieku od 17 do 21 lat. Razem z nimi „na pace” podróżowała też… koza ubrana w różowe skarpety.

Młodzi ludzie tłumaczyli, że wszyscy jadą razem na imprezę z okazji 18. urodzin koleżanki. Koza miała być jej prezentem urodzinowym.

Za przewożenie co najmniej trzech osób więcej niż dopuszczono w homologacji pojazdu w Polsce traci się prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci zatrzymali więc uprawnienia 18-letniemu kierowcy. Dodatkowo nałożyli na niego mandat i punkty karne.

ai