Connect with us

Społeczeństwo

Wrzuciła do sieci filmik, na którym przekraczała prędkość. Straciła prawo jazdy

Opublikowano

-

20-latka z Elbląga zamieściła w portalu społecznościowym film ze swojej jazdy, podczas której ulicami miasta jechała nawet 118 km/h. Policjanci dostali go e-mailem. Zabrali jej prawo jazdy na 3 miesiące i skierowali sprawę do sądu domagając się 2 tys. zł grzywny

Na filmie udostępnionym przez policję widać, jak kobieta jadąc ulicami miasta w pewnym momencie na liczniku auta ma nawet 118 km/h. Tym nagraniem chwaliła się w Internecie znajomym. Myślała, że pozostanie bezkarna, bo konto w sieci miała anonimowe.

Ktoś jednak wysłał e-mailem zgłoszenie do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, a funkcjonariusze nie odpuścili. Dzięki m.in. analizie monitoringu ustalili personalia kobiety. Kierowcą okazała się 20-latka z Elbląga. Była zaskoczona, ze wezwano ją w tej sprawie na komendę. Nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego jechała tak szybko w mieście. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące.

Mając na uwadze, że czyny, których dopuściła się 20-latka to poważne wykroczenia, mające bezpośredni wypływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także wysoce szkodliwe społecznie, ustalono też karę grzywny w wysokości 2000 zł. Materiał z policyjnych ustaleń trafi teraz do sądu i to tam zapadnie ostateczna decyzja co do wysokości grzywny.

ai