Connect with us

Społeczeństwo

Zwrócił uwagę piratom drogowym. Z siedmioma ranami postrzałowymi trafił do szpitala

Opublikowano

-

W Radlinie 37-latek zwrócił uwagę kierowcom jadącym za szybko w mieście. Popukał się w głowę. Pasażer jednego z samochodów wysiadł i ostrzelał go z wiatrówki. Mężczyzna z siedmioma ranami postrzałowymi trafił do szpitala

Pistolet Fot. CC0

Fot. CC0

W piątek wieczorem (5 kwietnia 2019 r.) 37-latek wraz żoną i dziećmi był w okolicy skrzyżowania ulic Matejki i Krótkiej, gdy zauważył dwa jadące blisko siebie i z za dużą prędkością samochody. Mężczyzna, stukając się po głowie, zwrócił uwagę na ich agresywną i niebezpieczną jazdę.

Kierowca czerwonego audi stanął. Z samochodu wysiadł pasażer. – Masz jakiś problem? – zapytał. Gdy ojciec rodziny odpowiedział, że nie podoba mu się zbyt szybka jazda po ulicy, w okolicy której przebywają dzieci, mężczyzna sięgnął po pistolet i zaczął do niego strzelać. Na linii strzału, za ojcem, znajdował się 8-letni syn.

Ranny przechodzień trafił do szpitala. Stwierdzono u niego 7 ran postrzałowych, w tym także w rejonie oczodołu. W niektórych ranach wciąż znajdowały się śruty.

Policjanci dzięki monitoringowi ustalili właściciela czerwonego audi, a dzień później także agresora. Zabezpieczyli śrutową broń pneumatyczną, która wkrótce zostanie przesłana do badań laboratoryjnych. 23-letni napastnik usłyszał zarzut spowodowania naruszenia czynności narządów ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia 8-latka. Zatrzymany jest dobrze znany policji, był wcześniej karany za rozboje. Został tymczasowo aresztowany.

red