Connect with us

Pojazdy

AC na godziny. Aviva robi małą rewolucję w ubezpieczeniach

Opublikowano

-

Ubezpieczeni pod nazwą „Teraz” to nowość w ofercie Avivy. Polisę autocasco zabezpieczającą przed zniszczeniem lub kradzieżą auta będzie można wykupić poprzez aplikację na czas od trzech godzin do 30 dni

Polisa Teraz od Avivy dostępna przez aplikację pozwala na ubezpieczenie auta na czas od 3 godzin do 30 dni. Fot. Materiały Avivy

Autocasco w Polsce wykupuje jedynie trzech na 10 kierowców. Ograniczamy się najczęściej do obowiązkowego OC by oszczędzić na kosztach utrzymania samochodu. Całoroczne AC to dla wielu kierowców zbyt duży wydatek, zwłaszcza jeśli jeżdżą starszym autem z drugiej ręki.

Z ofertą do tych, którym do tej pory nie myśleli o ubezpieczeniu auta od zniszczenia czy kradzieży wyszła firma ubezpieczeniowa Aviva. Wprowadziła na rynek ubezpieczenie AC pod nazwą Teraz. Kierowca może je wykupić poprzez aplikację w smartfonie (do pobrania w Google Play i App Store) i na krótki okres czasu – od trzech godzin do 30 dni.

–  Jesteśmy coraz bardziej mobilni. Cenimy bezpieczeństwo i wygodę oraz szybki dostęp. Jadąc na urlop z rodziną czy znajomymi nie chcemy, aby zepsuł nam go problem z autem. Do dziś nie było innej możliwości ubezpieczenia niż autocasco ze składką na cały rok. Jako pierwsi wprowadzamy AC na godziny, które można rozszerzyć o assistance – przekonuje prezes Avivy Adam Uszpolewicz. Dodaje, że ubezpieczenie Teraz, to propozycja dla kierowców, którzy kilka razy w roku wyjeżdżają w podróż i chcą się czuć bezpiecznie. – Zarówno dla rodzin, jak i ludzi młodych, podróżujących ze znajomymi. Chcemy poszerzyć rynek AC o dużą grupę nowych klientów, dla których polisa na cały rok nie jest rozwiązaniem.

Ubezpieczysz osobowy, terenowy i van

Polisa chroni jak zwyczajne AC. Ubezpieczenie działa w całej Europie (z wyłączeniem Rosji, a w przypadku kradzieży również z wyłączeniem Białorusi, Ukrainy i Mołdawii). Oferta dotyczy samochodów osobowych, terenowych lub vanów w wieku do 15 lat. Wartość auta nie może przekraczać 100 tys. zł.

W ramach oferty Teraz nie będzie można jednak ubezpieczyć pojazdu zarejestrowanego na firmę ani sprowadzonego z USA lub Kanady. Aviva podaje, że uśredniona składka za sześć godzin ubezpieczenia w kraju dla 10 najpopularniejszych samochodów wyniesie od 27 do 38 zł, a za granicą – od 42 do 67 zł; klient bezszkodowy zapłaci mniej, szkodowy – więcej.

AN