Connect with us

Pojazdy

Samochód przyklei człowieka? Google opatentowało system ochrony pieszych

Google opatentowało nowatorski sposób ochrony pieszych podczas zderzeń. Być może będzie wyposażał w niego autonomiczne samochody

Opublikowano

-

Google opatentowało nowatorski sposób ochrony pieszych podczas zderzeń. Być może będzie wyposażał w niego autonomiczne samochody

Patent firmy Google na ochronę pieszych przy zderzeniu z samochodem autonomicznym

O tym, jak chronić pieszego podczas zderzenia z samochodem, samochodowe koncerny myślą od dawna. Testy Euro NCAP premiują konstrukcje, które dają w takiej sytuacji jak najwięcej szans na przeżycie i odniesienie niewielkich obrażeń. Jednym z pionierów nowych rozwiązań było Volvo, które zaoferowało specjalną poduszkę, wysuwaną podczas zderzenia na podszybiu.

Google, które pracuje nad autonomicznymi samochodami, też już myśli o tej sprawie. Do czasu, gdy elektroniczne systemy nie będą całkowicie zapobiegać wypadkom, samochody mają być jak najbezpieczniejsze podczas takich zdarzeń.

Amerykański gigant właśnie opatentował sposób redukcji obrażeń u potrącanych przez samochód pieszych. Z opisu patentu wynika, że ma to działać „przyklejając” pieszego do przedniej części samochodu. Warstwa na samochodzie ma działać podobnie jak dwustronna taśma klejąca.

Przedstawiciele Google zaznaczyli, że rozpatrują różne projekty i patent z „klejącą” powierzchnią jest jednym z nich. Nie oznacza to jednak, że ostatecznie zostanie wybrany i zastosowany w samochodach.

red