Connect with us

Pojazdy

T-Cross oficjalnie debiutuje w Polsce

Opublikowano

-

Volkswagen zaprezentował nowego miejskiego crossovera w Polsce, podczas 10. jubileuszowej edycji targów Fleet Market. T-Cross będzie piątym SUVem Volkswagena w Polsce obok T-Roca, Tiguana, Tiguana Allspace i Touarega

T-Cross volkswagen. Fot. mat. prasowe

Długość nadwozia T-Crossa wynosi 4,11 m, auto jest więc krótsze od T-Roca o 12 cm. Duży rozstaw osi wynoszący 2,56 m sprawia, że we wnętrzu jest sporo miejsca dla pięciu pasażerów. Bagażnik ma pojemność od 385 do 455 litrów. W jednej chwili T-Crossa można zamienić – dzięki składanej kanapie z tyłu – w małego transportera z bagażnikiem o pojemności 1.281 litrów i z równą, płaską podłogą.

Początkowo do T-Crossa będą oferowane cztery oszczędne silniki z turbodoładowaniem. Dwie trzycylindrowe benzynowe jednostki TSI o pojemności 1,0 l wyposażone w filtr cząstek stałych mają moc 70 kW/95 KM oraz 85 kW/115 KM. Czterocylindrowy silnik 1.5 TSI osiąga moc 110 kW/150 KM. Ofertę uzupełni czterocylindrowy diesel 1.6 TDI uzyskujący moc 70 kW/95 KM. Wszystkie jednostki spełniają normę emisji spalin Euro 6d-temp. Zależnie od rodzaju silnika moment obrotowy jest przenoszony do kół przedniej osi za pośrednictwem pięcio- lub sześciobiegowej mechanicznej skrzyni biegów albo za pomocą 7-biegowej przekładni DSG.

T-Cross został wyposażony w systemy bezpieczeństwa znane z większych samochodów. Należą do nich m.in. system Front Assist monitorujący przestrzeń przed autem i wyposażony w funkcje rozpoznawania pieszych na jezdni oraz hamowania awaryjnego, system Lane Assist utrzymujący samochód na wybranym pasie ruchu, system ułatwiający ruszanie na wzniesieniu, aktywny system ochrony pasażerów, a także system Blind Spot Detection ułatwiający zmianę pasa ruchu i związany z nim system wspomagający parkowanie. W ramach wyposażenia dodatkowego są dostępne czujnik monitorujący zmęczenie kierowcy, aktywny tempomat ACC oraz system automatycznego parkowania Park Assist.

Jako wyposażenie w T-Corssie oferowane będą m.in. ładowarka bezprzewodowa, bezkluczykowy system otwierania drzwi i uruchamiania silnika „Keyless Access” oraz system audio marki Beats z 300 watowym 8-kanałowym wzmacniaczem oraz subwooferem umieszczonym w bagażniku.

W 2020 roku na rynku zadebiutuje ID. CROZZ – pierwszy SUV Volkswagena wyposażony w napęd wyłącznie elektryczny. Oferta marki będzie wtedy sięgała od T-Crossa po elektrycznego ID. CROZZ i stanie się jedną z najbogatszych na świecie – Volkswagen prawie w każdym segmencie będzie oferować model typu SUV.

Podstawowa wersja T-Cross dostępna będzie za 69.790 zł zł (T-Cross 1.0 TSI 95 KM).

ai