Connect with us

Uncategorized

Wyprzedzał karawanem radiowóz na przejściu. Pijany i naćpany

Opublikowano

-

Kierowca pogrzebowego karawanu został zatrzymany w Jedlinie-Zdroju. W obezwładnieniu pijanego i będącego pod wpływem amfetaminy mężczyzny policjantom pomagał świadek ujęcia

Kierowca karawanu był pijany i pod wpływem narkotyków Fot. Policja

Kierowca karawanu był pijany i pod wpływem narkotyków Fot. Policja

Mężczyzna kierujący karawanem pogrzebowym jadąc główną arterią miasta najpierw na przejściu dla pieszych wyprzedził nieoznakowany radiowóz, a następnie na podwójnej linii ciągłej kolejny pojazd. Wałbrzyski policjant natychmiast zareagował na popełnione wykroczenia. Podczas próby wylegitymowania kierowca stał się jednak agresywny, dlatego funkcjonariusz poprosił innych policjantów o wsparcie. W okolicy zjawił się mieszkaniec Jedliny-Zdroju, który widząc całą sytuację pomógł funkcjonariuszowi obezwładnić agresora.

W trakcie wykonanych dalszych czynności przez przybyłych na miejsce policjantów ruchu drogowego okazało się, że kierowca ma w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Wykonany test na zawartość narkotyków wykazał, że 26-latek znajdował się również pod wpływem amfetaminy.

Karawan pogrzebowy trafił na parking strzeżony, a mężczyzna do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

ai