Connect with us

Filmy

18-latek niedawno dostał prawo jazdy. I już je stracił. Pomogło nagranie od innego kierowcy

Opublikowano

-

Młody człowiek z powiatu kozienickiego wyprzedził przed przejazdem kolejowym i nie zatrzymał się na znaku STOP. Nagrał to inny kierowca i wysłał policji. 18-latek stracił prawo jazdy

On nie mógł tego zapomnieć, przegapić, nie zauważyć. 18-latek  z powiatu kozienickiego zaledwie kilka miesięcy temu zdał egzamin na prawo jazdy. Mamy wiele zastrzeżeń do szkolenia kierowców w Polsce, ale damy sobie obciąć rękę, że akurat to, jak należy się zachować widząc znak STOP, to instruktorzy OSK tłumaczą zawsze. Tak samo z pewnością przekazują, ze jest kilka miejsc, w których wyprzedzać innych nie wolno – i jednym z tych miejsc jest przejazd kolejowy.

Ten młody kierowca świadomie jednak zasady łamał. Na szczęście nagrał to inny kierowca. I wysłał film na policję. Funkcjonariusze ukarali 18-letniego kierowcę mandatem w wysokości 1300 zł i 18 punktami karnymi. Poinformowali, że młody człowiek tym samym przekroczył limit punktów karnych i stracił uprawnienie do kierowania. 18-late musiał więc mieć już na koncie punkty karne za inne wykroczenia, bowiem limit punktów karnych dla młodych kierowców wynosi 20.

ai