Connect with us

Filmy

18-latek pędził jak szaleniec. Jest nagranie z wypadku w Wodzisławiu Śląskim

Opublikowano

-

W zderzeniu dwóch aut w Wodzisławiu Śląskim zginęło troje młodych ludzi. Prokuratura postawiła zarzut spowodowania wypadku kierowcy, który skręcał w lewo i nie ustąpił jadącemu na wprost 18-latkowi. Tylko, że młody kierowca pędził jak szaleniec. On też powinien zostać uznany winnym

Do tej tragedii doszło w sobotę (13 stycznia) w Wodzisławiu Śląskim około godziny 20.30. Na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe – audi a3 i peugueot. Audi dachował. Kierował nim 18-latek. Zginął na miejscu. W jego samochodzie zginęli też dwaj pasażerowie w wieku 18 i 19 lat. Pozostali pasażerowie – 17-latka i 19-latek – zostali przewiezienie do szpitala. Do szpitala trafił też po wypadku 24-letni kierowca peugeota.

Zderzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Młodzieżowej i Paderewskiego w dzielnicy Zawada. Już wstępna ocena policji mówiła, że to kierowca peugeota skręcając w lewo nie ustąpił młodemu kierowcy audi. 24-latek został po wypadku zatrzymany. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim przedstawiła mu już zarzut spowodowania wypadku, w którym trzy osoby zginęły, a dwie kolejne zostały ranne. Wiadomo, że kierowcy postawiono też odrębny zarzut – prowadził mimo cofniętych mu uprawnień.

Wstrząsające nagranie. Nie tylko skręcający był tam winny

Wszystko wskazuje jednak na to, że 24-letni nie był jedynym winnym spowodowania tego wypadku. Być może prokurator będzie musiał zadać sobie pytanie – czy skręcający kierowca w ogóle zawinił. Do sieci trafiło bowiem właśnie nagranie z monitoringu. Zapisał się na nim moment wypadku.

Na filmie widać, że 18-letni kierowca audi jechał z zawrotną prędkością. Z taką, której nie mógł się spodziewać nikt na tej ulicy w środku miejscowości. To dlatego audi po wypadku nie przypominało auta, a śmierć dosięgnęła w nim aż troje młodych osób, w tym kierowcę.

luz