Connect with us

Filmy

224 km/h. Szalony pościg słupskiego policjanta za motocyklistą

Opublikowano

-

Policja ze Słupska pokazała nagranie z pościgu za motocyklistą. Policjant  jechał nawet 224 km/h. Internauci są podzieleni – niektórzy uważają, że to tworzenie dodatkowego zagrożenia, zwłaszcza podczas jazdy przez miejscowość

W wakacje Komenda Miejska Policji w Słupsku dostała dwa nowe motocykle BMW. Mają moc 136 KM i rozpędzają się do „setki” w trzy sekundy.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze pokazali, jak ich używają. Policjant ruszył na BMW w pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki i pościgu prędkości obu znacznie przekraczały 200 km/h. Po 15 km uciekający motocyklista w końcu stracił panowanie nad jednośladem i się przewrócił – nie odniósł żadnych obrażeń. Okazało się, że 23-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu i nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, a jego motocykl nie ma aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości temu kierowcy grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, co zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie także, za szereg popełnionych w trakcie ucieczki wykroczeń.