Connect with us

Filmy

71-latek wiózł busem dzieci. Wjechał pod prąd na S7. Odpowie przed sądem

Opublikowano

-

29 punktów karnych uzbierał kierowca, który busem z dziećmi wjechał pod prąd na drogę ekspresową S7. Policja skierowała jego sprawę do sądu

Kierowca wiozący busem  małych piłkarzy po meczu z Elblągu do Iławy pomylił zjazdy i wjechał pod prąd na drogę ekspresową. Do Internetu trafiło nagranie, które przedstawia tą niebezpieczną sytuację. Policjanci wszczęli postępowanie i uznali, że 71-letni kierowca nie zastosował się do znaków „Nakazu jazdy prosto”, „powierzchnia wyłączona z ruchu” a także nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu audi czym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującemu audi oraz przewożonym małym pasażerom. Mieszkaniec Iławy naruszył również zakaz zawracania na drodze ekspresowej i naruszył zakaz jazdy w kierunku przeciwnym niż wynikający ze znaku „Droga jednokierunkowa”.

Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów do których się przyznał.71-latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Suma punktów karnych, którą uzbierał wyniosła 29.

ai