Connect with us

Filmy

83-latka potrącona na pasach w Lubinie. Policja do kierowców: ZWOLNIJCIE!

Opublikowano

-

Policja z Lubina pokazała nagranie z monitoringu, który zarejestrował wypadek na przejściu dla pieszych. Seniorka prawie już schodziła z pasów, gdy wjechała w nią 47-letnia kobieta kierująca osobowym hyundaiem

Lubińska policja zaznacza, że ubiegłotygodniowe potrącenie pieszego na przejściu to już kolejne takie zdarzenie w mieście. Jak widać na ujawnionym przez mundurowych nagraniu kierująca samochodem osobowym marki hyundai, 47-letnia mieszkanka Lubina, jadąc od strony ul. Leśnej w kierunku ul. Piłsudskiego, potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 83-letnią kobietę.

Pokrzywdzona starsza pani została przetransportowana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście, choć na nagraniu z monitoringu miejskiego wyglądało to bardzo groźnie, nie doznała poważnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wróciła do domu.

Policja do kierowców: ZWOLNIJCIE!

Policja z Lubina udostępniając ten film w komunikacie przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni zachować szczególną ostrożność. „Zważywszy na porę roku jaką mamy, szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu czy śniegu, jedźmy ostrożnie i bezpiecznie zarówno dla siebie jak i dla innych osób” – pouczają funkcjonariusze. I apelują: „Kierowco, przed przejściem dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność. ZWOLNIJ!”.

ai