Connect with us

Filmy

Blisko katastrofy w Płocku. Otwarte rogatki, a przed autobusem miejskim przemknął pociąg

Opublikowano

-

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w Płocku. Na przejeździe kolejowym rogatki były uniesione, a sygnalizacja wyłączona.  I tuż przed autobusem komunikacji miejskiej przejechał piętrowy pociąg

Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj o godzinie 5:20 doszło do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym przy ulicy Wyszogrodzkiej w Płocku. Szlabany na przejeździe były otwarte, a sygnalizacja nie sygnalizowała nakazu zatrzymania się. Do przejazdu dojeżdżał kierowca miejskiego autobusu. Tymczasem okazało się, że przez przejazd przejeżdża pociąg. Jak podał miejski przewoźnik z Płocka – maszynista pociągu uruchomił sygnały dźwiękowe dopiero w ostatnich chwilach przed przejazdem.

„Ten incydent skrajnie podkreśla pilną potrzebę skrupulatnego nadzoru nad wszystkimi przejazdami kolejowymi” – napisało w komunikacie Komunikacja Miejska Płock Sp. z o. o. – „Apelujemy do PKP Polskie Linie Kolejowe SA o natychmiastowe działania mające na celu wyeliminowanie podobnych sytuacji. Jednocześnie przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz o natychmiastowym zgłaszaniu wszelkich awarii lub nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu”.

A my przypominamy kierowco – podniesione rogatki na przejeździe oznaczają, że… rogatki są podniesione i nic więcej.  Może przecież wystąpić awaria urządzeń, dlatego zawsze należy upewnić się, czy można bezpiecznie pokonać przejazd drogowo-kolejowy.

ai