Connect with us

Filmy

Chciał wyśmiać zachowanie pieszego, a pokazał przykład dobrego kierowcy

Opublikowano

-

Youtuber zamieścił film, którego tytuł ma sugerować złe zachowanie pieszego. Tymczasem pokazał sytuację, w której wszystko odbyło się bezpiecznie, bo kierowca zachował tak, jak powinien

W serwisie Youtube zamieszczono film nagrany na ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Został okraszony tytułem „Pieszy wyedukowany na portalu brd24.pl”. To sugeruje, że pokazane zostanie jakieś złe zachowanie pieszego – które niezgodnie z prawdą miałoby być podpowiadane przez nasz portal. W rzeczywistości nigdy nie podpowiadaliśmy pieszym zachowań, które mogłyby im szkodzić.

Najciekawsze jest jednak to, że autor jest kierowcą, który nadal nie zrozumiał, co dzieje się na drogach. Bowiem na filmie ze Świecia widać modelową sytuację. Taką, którą można by pokazywać na kursach na prawo jazdy. Widzimy bowiem kierowcę dojeżdżającego do przejścia i obserwującego jego otoczenie. Gdy kierowca zauważa pieszego zamierzającego wejść na przejście, zgodnie z obowiązkiem, zwalnia, by udzielić mu pierwszeństwa. Świadczą o tym palące się światła stop w pojeździe.

Z kolei pieszy widzi, że kierowca zwalnia. Ma tylko moment zawahania – ale po upewnieniu się, że kierowca zahamuje, przekracza przejście.

Zatem prawdziwy tytuł tego filmu powinien brzmieć: „Kierowca wyedukowany na portalu brd24.pl”.

luz