Connect with us

Filmy

Fatalna decyzja 15-letniej rowerzystki. Zjechała z chodnika na przejście tuż przed auto

Opublikowano

-

15-latka została dziś potrącona na przejściu dla pieszych w Łukowie. Dziewczyna jechała chodnikiem i wprost z niego zjechała na przejście dla pieszych. Wjechał w nią kierowca

Do tego zdarzenia – które pokazała Łukow.tv – doszło w Łukowie dziś rano. 15-letnia rowerzystka została uderzona na przejściu dla pieszych. Nagranie z monitoringu pokazało, jak do tego doszło.

Nastolatka jechała rowerem po chodniku. Według wstępnych na tej ulicy, niedawno wyremontowanej, pas dla rowerów wytyczony jest na jezdni. Potwierdza to policja z Łukowa. – W tym miejscu jest pas rowerowy wydzielony na jezdni, rowerzystka z niego nie korzystała, jechała chodnikiem – mówi brd24.pl asp. szt. Marcin Józwik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Rowerzystka popełniła więc dwa błędy. Pierwszy: jadąc – nieprawidłowo – chodnikiem. Drugi błąd nastolatki był poważniejszy. Wprost z chodnika zjechała na przejście dla pieszych. Prawo nakazuje rower po pasach przeprowadzać.

Dziewczyna zjechała  z chodnika w momencie, gdy na pasie ruchu blisko niej z przejścia schodziła piesza i kierowca czekał.  Niestety nadjechał kierowca drugim pasem ruchu. I on uderzył nastolatkę. Być może też niewłaściwie obserwował przejście – bo jego reakcji podczas nagrania nie widać aż do potrącenia dziewczyny.

– Na szczęście nastolatka nie doznała w tym zdarzeniu poważnych obrażeń ciała i po opatrzeniu udała się do domu – informuje Marcin Jóźwik. – W tej sprawie prowadzone jest postępowanie dotyczące wykroczenia.

luz