Connect with us

Filmy

Instruktor nauki jazdy wjechał w pieszego na pasach w Ostrołęce. Po wypadku schował „L” z dachu auta

Opublikowano

-

W grudniu ubiegłego roku kierowca wjechał w 21-letniego pieszego na przejściu. Ofiara do dziś nie odzyskała przytomności. Lokalny portal ujawnił film. Widać na nim, że to samochód nauki jazdy wjechał w chłopaka. Za kierownicą siedział instruktor uczący przyszłych kierowców, który po wypadku na parkingu najpierw zdemontował i schował znak „L” z dachu pojazdu

Do tego wypadku doszło 12 grudnia ubiegłego roku. Wieczorem przez przejście dla pieszych przechodził 21-letni Daniel. To przejście z azylem. Pieszy pokonał pierwsze pasy, doszedł do wysepki i wszedł dalej. Tam został zmieciony przez kierowcę osobowego samochodu. Poszkodowany do dziś nie odzyskał przytomności.

Tuż po zdarzeniu prokuratura informowała o wypadku w komunikacie. Nie miała wątpliwości, że za wypadek odpowiada 57-letni kierowca, który nie zachował ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Kierowca nie został aresztowany – wpłacił 50 tys. zł kaucji. Ma zakaz opuszczania kraju i dozór policji.

Instruktor nauki jazdy. Po wypadku najpierw zdjął „L” z dachu auta

Po wypadku policja i prokuratura nie podawały żadnych innych danych dotyczących sprawcy. Lokalni dziennikarze z portalu eostroleka.pl drążyli jednak sprawę i właśnie opublikowali wstrząsające nagranie z monitoringu, na którym widać jak doszło do wypadku. Widać jednak nie tylko to. Nagranie jest też dowodem, że kierowca po spowodowaniu wypadku po jakimś czasie zawrócił i zajechał na parking. Nie pospieszył jednak z pomocą leżącemu na jezdni pieszemu, którym zajmowała się tam inna osoba. Za to na parkingu zajął się demontowaniem znaku „L” z dachu białego fiata.

Portal eostroleka.pl zapytał prokuraturę wprost o to, czy sprawcą wypadku był człowiek, który szkoli przyszłych kierowców.

„Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo (…) przeciwko Włodzimierzowi S., o przestępstwo z art. 177 §2 k.k. W toku śledztwa ustalono, że w dniu 12 grudnia 2023r. w Ostrołęce na ul. Targowej na przejściu dla pieszych doszło do wypadku drogowego w wyniku którego obrażeń ciała doznał pokrzywdzony Daniel W. Zarzut popełnienia z przestępstwa został przedstawiony Włodzimierzowi S., instruktorowi szkoły jazdy. Okoliczności zdarzenia są przedmiotem czynności śledczych mających na celu wszechstronne wyjaśnienie sprawy, w chwili obecnej z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego nie mogą być przedmiotem odpowiedzi” – odpisała dziennikarzom prokuratura.

Śledztwo w tej sprawie jeszcze się nie zakończyło.

luz