Connect with us

Filmy

Jednokomórkowcy. Policja pokazała, ilu kierowców grzebie w smartfonach

Opublikowano

-

Wielkopolska policja z drona obserwowała kierowców, którzy trzymają w dłoniach smartfony. Wystarczy dwa razy popełnić takie wykroczenie, by zdobyć limit punktów karnych

Ile razy czytaliście w komunikatach, że „z nieustalonego powodu” kierowca zjechał z drogi, wjechał na przeciwny pas ruchu? Ile z takich sytuacji wydarzyło się dlatego, że kierowca zamiast na drogę, patrzył w smartfon?

Wielkopolska policja pokazała zatrważające sceny nagrane z drona. Wyłapywała kierowców, którzy patrzyli w smartfony, albo rozmawiali z telefonem przytkniętym do ucha. Co najstraszniejsze – bardzo często byli to tak zwani kierowcy zawodowi. To ci, którzy prowadzą wielotonowe auta i często żalą się w sieci, że np. nie zatrzymają ich w miejscu, gdy pieszy wejdzie na pasy. Może gdy będą patrzyli na drogę, to częściej będą zauważać na niej  innych?

Za używanie smartfona podczas kierowania pojazdem kierowca jest karany obecnie 12 punktami karnymi i grzywną w kwocie 500 zł. To oznacza, że przyłapanie na dwóch tego rodzaju wykroczeniach pozwala osiągnąć maksymalny limit punktów karnych – 24. Po jego przekroczeniu kierowca musi zdawać egzamin sprawdzający, czy powinien dalej prowadzić pojazdy.

ai