Connect with us

Filmy

Kierowca busa stracił prawko. Zobacz, co robił podczas wyprzedzania

Opublikowano

-

Niebezpieczna sytuacja w Rosnowie koło Poznania. Kierowca busa utrudniał innemu kierowcy wyprzedzanie. Prawie doprowadził do wypadku. Policja zatrzymała mu uprawnienia

Jeśli do tej pory uważaliście za zabawny mit to, że są kierowcy, których ambicją na drodze jest „nie dać się wyprzedzić”, to mamy materiał filmowy udowadniający, że jednak tacy ludzie istnieją. Kierowca białego busa na trasie w Rosnowie nie pozwalał innemu kierowcy się wyprzedzić. Doprowadził do tego, że kierowca ciężarówki jadący z naprzeciwka musiał uciekać na bok, aby nie doszło do zderzenia czołowego. Z opisu filmu wynika, że wezwano policję, która kierowcy busa zatrzymała uprawnienia.

Czego nie wolno, gdy ktoś nas wyprzedza?

Na drodze nie tylko kierowca wyprzedzający inny pojazd ma obowiązki. Prawo o ruchu drogowym narzuca też konkretne obowiązki na kierowcę pojazdu wyprzedzanego. Mówi o tym art. 24 w pkt. 6:

Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania. Przepisu nie stosuje się w przypadku, o którym mowa w ust. 12 [Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony -red.]”

ai