Connect with us

Filmy

Kierowca pokazał, jak zgodnie z prawem zachować się wobec pieszych

Opublikowano

-

Kierowca widzący pieszych mających zamiar przekroczyć przejście, zwalnia i ustępuje im pierwszeństwa. Tak właśnie powinno się jeździć w okolicach „zebr”

W Internecie najczęściej pokazywane są wypadki lub zachowania groźne i niezgodne z prawem. Czasem trafiają się jednak nagrania, które prezentują wzorowe postawy. Te warte są upowszechniania.

Jeden z kierowców pokazał, jak dojeżdża do dwóch przejść dla pieszych. Na obu z nich jeszcze pieszych nie ma – ale ten kierowca dobrze rozumie, że prawo nakazuje mu ustąpić pieszym zanim postawią stopę na pasach.

W pierwszym przypadku kierowca widział starszą panią zamierzającą przejść i wyraźnie oczekującą na bezpieczną możliwość – chciała mieć pewność, że kierowca ją przepuści. Zatrzymał się więc, choć zamierzała wejść z lewej strony, a więc do przejścia miała jeszcze przeciwny pas ruchu.

W drugim przypadku kierowca zjeżdżając z ronda widział pieszego, który pewnym krokiem wchodził już na wyspę rozdzielającą dwa przejścia. Tu również, zgodnie z prawnym obowiązkiem, kierujący ustąpił pieszemu pierwszeństwa.

adasd