Connect with us

Filmy

Kierowca potrącił rowerzystę i uciekł. Policjant dogonił go piechotą

Opublikowano

-

Nietypowa akcja policji po wypadku w Gliwicach. Dzięki monitoringowi wykryto kierowcę, który uciekł i ponownie pojawił się w miejscu zdarzenia. Pobiegł za nim policjant – udało się go zatrzymać

W poniedziałek (24 stycznia) około godziny 7.00 na jednej z gliwickich ulic kierowca volkswagena najechał na próbującego wykonać manewr skrętu w lewo rowerzystę. Rowerzysta przewrócił się na jezdnię i stracił przytomność. Kierowca volkswagena zwolnił, a potem – odjechał.

Świadkowie powiadomili służby, próbowali też pomóc nieprzytomnemu mężczyźnie. Starszy pan został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

O sytuacji dowiedział się asp. Marcin Rydel, zastępca oficera dyżurnego miasta, i natychmiast sięgnął po monitoring.
Zauważył, że kierujący samochodem potrącił rowerzystę, a potem, gdy zobaczył, że na miejscu jest pogotowie, odjechał. Jak się okazało, tuż po wypadku schował się za pobliskim sklepem przy ul. Konarskiego, a po 10 minutach wrócił, by sprawdzić, co się dzieje.

Aspirant Rydel widział natychmiast nadał komunikat, nakazujący zatrzymanie białego SUV-a. Pracujący na miejscu aspirant pieszo rzucił się za samochodem i go dogonił!

Mężczyzna, mieszkaniec jednego ze śląskich miast, zjechał na pobocze, przyznał się do uczestnictwa w wypadku, ale tłumaczył, że skoro na miejscu było pogotowie, on nie był już tam potrzebny.

ai