Connect with us

Filmy

Kierowca prawie otarł się o dziecko na rowerze. Polscy kierowcy hejtują… rowerzystkę

Opublikowano

-

Ojciec małej rowerzystki pokazał, jak kierowca groźnie ją wyprzedził – nie zachowując odpowiedniego odstępu. Na Twitterze zalała go fala hejtu. Polscy kierowcy skupili się na szukaniu winy w… dziecku

Pan Karol Lipnicki postanowił podzielić się z innymi tym, co ostatnio przeżyli z córką podróżując rowerami. Pokazał fragment nagrania, na którym widać, jak kierowca samochodu osobowego wyprzedził dziecko nieomal ocierając się o nie karoserią. Tak spowodował poważne zagrożenie.

 

Szukanie winy w potencjalnej ofierze

W polskim prawie drogowym kierowcy pojazdów mają wyraźny nakaz – choć niestety rzadko go respektują – by przy wyprzedzaniu rowerzysty na drodze zachować minimum 1 m odstępu od niego. Powód jest prosty. Rowerzysta jadący na dwóch kołach może np. zachwiać się, najechać na dziurę itd. Dlatego odpowiedni odstęp przy wyprzedzaniu w wielu sytuacjach po prostu może uratować ludzkie życie.

Pan Karol pod swoim filmem nie doczekał się jednak komentarzy dotyczących niepoprawnego zachowania kierowcy osobówki. Zalała go fala hejtu – skierowanego pod adresem jego córki, jak i jego samego. Nic nie dały jego wyjaśnienia, z pokazywaniem mapy, że na tej drodze istnieją duże koleiny, dlatego dziewczynka nie jechała maksymalnie blisko prawej krawędzi jezdni.

Co pisali polscy kierowcy?

„To może trzeba było bardziej środkiem jechać”

„Rowerkiem do krawędzi jezdni i będzie 1,5 metra”

„masz bucu jechać przy prawej krawędzi! To jest twoje zaniedbanie”

„Ta dziewczynka nie miała prawa jechać środkiem pasa. Rodzice powinni się cieszyć, że jest cała”

„Jedziecie jak idioci tymi rowerkami blokujac autom ruch. Na piaseczek i każdemu miejsca starczy.”

„Szkoda, że dziunia środkiem nie jechała ….I jeszcze kilku toreb jej brakuje”

„Bliżej prawej strony się nie dało ? Prawie cały pas zajmujecie…. co to ma być. Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci. Jak miał was wyminąć , to ulica nie droga rowerowa. Jedziesz z kraja, albo won”

„jeszcze bardziej niech się bachor rozwali na drodze, jeszcze bardziej xD”

„Jeszcze 5 sakiew jej zawieź z lewej strony cymbale jeden”.

„Ciesz się ze lusterkiem nie zaczepił o te fruwające paski, bo wtedy prokurator mógłby zapytać czyj to był pomysł, żeby tak „zaprawiać” dzieciaka”

„A ta sakwa z lewej strony to tak, żeby jeszcze bardziej gównoburzyć kosztem bezpieczeństwa dziecka?”

„Wysłał debil objuczone dziecko przed sobą. Dziecko jadące środkiem jezdni i jest zdziwiony, że o mało nie zostało potrącone. Powinien zostać ukarany za sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym”

„A te uszy od plecaka/torby to zgodnie z przepisami…? Wystarczy że samochód zahaczy i problem będzie… Jazda rowerem środkiem pasa to debilne zachowanie – mandat dla ojca za sprowadzenie niebezpieczeństwa drogowego nie wspomnę już o fatalny wychowaniu młodego rowerzysty!”

ai