Connect with us

Filmy

Kierowcy z Łodzi w strachu. Ten pieszy mógł nagrywać, jak nie ustępują mu na przejściu

Opublikowano

-

W łódzkiej grupie motoryzacyjnej na Facebooku pojawił się film z ostrzeżeniem dla kierowców. Widać na nim pieszego przed przejściem, który nagrywa telefonem kierowców. Żaden z nich nie zatrzymuje się, by umożliwić mu bezpieczne przekroczenie pasów

Na facebookowej grupie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie pojawiło się nagranie (przesłane przez fana profilu). Administratorzy zamieścili je w formie ostrzeżenia dla kierowców jeżdżących przez łódzkie osiedle Retkinia.

Na filmie widać mężczyznę stojącego przed przejściem dla pieszych, który nagrywa sytuację na drodze. Według zmotoryzowanych z Łodzi – najprawdopodobniej to pieszy nagrywający kierowców, którzy nie ustępują mu pierwszeństwa na przejściu. Wśród komentujących wielu zżyma się na „donosicielstwo”, jednak wielu też – niestety – wyraża przekonanie, że człowiek,  który upewnia się, czy kierowca ustąpi mu pierwszeństwa jest takim, przed którym nie trzeba się zatrzymywać (powodem jest rozpowszechniana w sieci domorosła interpretacja prawa według której skoro w ustawie zapisano nakaz ustąpienia pieszemu wchodzącemu na przejście, to ten nie może się zatrzymać).

Warto zwrócić uwagę na poważniejszy problem uwidoczniony na filmie – to skandalicznie zorganizowane przejście dla pieszych. Ta łódzka „zebra” jest miejscem niebezpiecznym. Prowadzi pieszych aż przez trzy pasy ruchu i nie posiada sygnalizacji świetlnej.

ai