Connect with us

Filmy

Kurier na rowerze wjechał w pieszą na pasach. Omijał przed przejściem

Opublikowano

-

Zderzenie z Wrocławia powinno uświadomić wszystkim, że zakaz omijania pojazdów przepuszczających pieszych na pasach dotyczy także rowerzystów. Inaczej mogą doprowadzić do takich nieszczęść

Prawo o ruchu drogowym nie od parady zakazuje wyprzedzania tuż przed przejściami czy omijania pojazdów, które zatrzymały się, by ustąpić pieszym. Czasem trudno rozpoznać, czy auta na sąsiednim pasie utknęły w korku, czy przepuszczają ludzi – w takim wypadku należy ostrożnie dojechać do pasów i sprawdzić, czy na przejście nikt nie wchodzi.

Kilka dni temu we Wrocławiu na ulicy Józefa Piłsudskiego na lewym pasie kierowcy stali w zatorze. Na środkowym pasie kierowca samochodu z kamerą dojechał bezpiecznie do przejścia, zauważył pieszą i ustąpił jej pierwszeństwa. Nie zrobił tego jednak kurier na rowerze, który jadąc drogą dla rowerów wyznaczoną na jezdni, ominął z prawej strony kierowcę ustępującego pieszej. Wjechał w kobietę, która prawie już schodziła z pasów. Według autora nagrania poszkodowana piesza nie chciała tego zdarzenia zgłaszać służbom. A szkoda – rowerzysta powinien zostać ukarany za omijanie auta ustępującego pieszej i spowodowanie kolizji. Byłaby to solidna lekcja dla wszystkich.

Na pewno firma Glovo – taką markę widać na torbie kuriera, który wjechał w pieszą – oraz inne firmy zatrudniające kurierów na rowerach powinny zadbać o ich przeszkolenie z Prawa o ruchu drogowym.

 

bz