Connect with us

Filmy

Lot przez rondo Jana Pawła II. To już piąty kierowca w Polsce, który tak się wybił w powietrze

Opublikowano

-

Pijany kierowca przejechał przez wyspę ronda w Człuchowie. Samochód wzbił się w powietrze i zakończył jazdę na ekranach akustycznych. To już piąta taka kolizja w Polsce – cztery były tylko w tym roku, a ostatnia dwa tygodnie temu w Pile

W nocy z soboty na niedzielę w Człuchowie pijany kierowca tak szarżował na miejskich ulicach, że na rondzie Jana Pawła II wyskoczył w powietrze przejeżdżając prosto przez wyniesioną wyspę tego skrzyżowania. Z relacji policjantów wynikało, że mężczyzna „nie zauważył” ronda. 44-latek z audi A6 miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. W zderzeniu nikt nie ucierpiał, więc zakwalifikowano je jako kolizję drogową. Kierowca odpowie za to przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Lot nad rondem w Pile

To nie pierwszy przypadek „lotu” po wjechaniu na rondo. 11 listopada tego roku ok. 16.00 na terenie strefy przemysłowej w Pile kierowca samochodu wjechał z impetem na rondo. Samochód został wybity w powietrze, przejechał potem przez ogrodzenie i uderzył w pozostawione na parkingu auta dostawcze. [CZYTAJ O TYM]

Lot nad rondem w Łańcucie

W sobotę (28 sierpnia 2021 r.) 29-letni mieszkaniec Rzeszowa wjechał z taką prędkością na rondo w Łańcucie, że jego samochód został wybity w powietrze i przeleciał kilkadziesiąt metrów. Osobowym volkswagenem podróżowało pięć osób. Dwoje pasażerów zostało rannych.
Prawo jazdy miał od dwóch miesięcy. Tłumaczył, że „nie zauważył” ronda. [CZYTAJ O TYM]

Lot nad rondem w Nowej Soli

20 sierpnia 2021 r. 34-letni kierowca w Nowej Soli  wjechał pełnym rozpędem na miejscowe rondo i wyleciał samochodem w powietrze. Policja zakwalifikowała to jako kolizję, ale prokuratura bada, czy nie stworzył zagrożenia w ruchu lądowym [ZOBACZ NAGRANIE].

Lot nad rondem koło Zgierza

W 2020 r. pijany 41-latek w Rąbieniu koło Zgierza wyleciał na rondzie w powietrze, ściął sosnę, przeleciał nad pomnikiem papieża i wylądował na terenie miejscowej parafii. Strażacy wycinali kierowcę z karoserii. Został przewieziony do szpitala. [ZOBACZ NAGRANIE].