Connect with us

Filmy

„Morderca!”. Rowerzysta wyzywał kierowcę. Tylko, kto tu łamał prawo?

Opublikowano

-

Zamiast wyrażać pretensje pod adresem innych uczestników ruch drogowego warto się czasem najpierw zastanowić, kto naprawdę zawinił. Ten rowerzysta niesłusznie krytykował kierowcę samochodu

Do tej sytuacji doszło na lokalnej drodze niedaleko Poznania, pomiędzy miejscowościami Napachanie i Sady. Kierowca spotkał na swojej drodze rowerzystę, który…. jechał lewą strona drogi. Prawdopodobnie cyklista w ten sposób chciał schować się w cieniu drzew przed upałem. Było to jednak niezgodne z prawem i bardzo ryzykowne. Na szczęście kierowca dostrzegł cyklistę i zwolnił, a następnie się zatrzymał.

W odpowiedzi usłyszał wyzwiska. Rowerzysta uznał, że to kierowca zachował się źle i nazwał go „mordercą”. Cyklista powinien w domu podziękować opatrzności, że nie zginął oraz udać się na korepetycje z Prawa o ruchu drogowym. Zwłaszcza z art. 16, który mówi, że „kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny”. To jedna z podstawowych zasad w ruchu drogowym.

Publikacja tego nagrania spotkała się z szerokim odzewem w Internecie. I kierowcy publikują więcej przykładów na to, że rowerzyści jeżdżą pod prąd – i to nie tam, gdzie zezwalają im na to kontrapasy.

 

ai