Connect with us

Filmy

„Możemy się umówić, że pójdę pieszo” – wyciekł film z zatrzymania posła Sterczewskiego na rowerze

Opublikowano

-

TVP Info opublikowała nagranie z policyjnej interwencji. Funkcjonariusze zatrzymali w nocy nieoświetlonego rowerzystę. Poseł Franciszek Sterczewski nie chciał dmuchnąć w alkomat. Obiecywał, że dalej już rower poprowadzi
Kadr z nagrania po zatrzymaniu posła Franciszka Sterczewskiego na rowerze w Poznaniu Źródło: TVP Info

Kadr z nagrania po zatrzymaniu posła Franciszka Sterczewskiego na rowerze w Poznaniu Źródło: TVP Info

 

Telewizja opublikowała nagranie z policyjnej interwencji wobec posła KO Franciszka Sterczewskiego. Został zatrzymany na rowerze o 3 w nocy na ul. Głogowskiej w Poznaniu. Na filmie policja podaje, że powodem kontroli jest stan techniczny roweru – brak oświetlenia.

– Wyładowała mi się bateryjka – tłumaczy się zatrzymany Sterczewski. Policjant, który jeszcze nie wie, z kim ma do czynienia, każe mu wypluć gumę i dmuchnąć w alkomat. – Ja podziękuję – odpowiada polityk i pokazuje legitymację poselską. Policjant przekonuje, że mimo immunitetu poseł może poddać się badaniu, ale ten nie chce. Zamiast tego obiecuje, że dalej będzie prowadził rower.

Podczas dalszej części interwencji policjant zwraca posłowi uwagę, żeby wypełniał polecenia podczas kontroli, bo nawet jako poseł ma taki obowiązek. Funkcjonariusz rzuca też do kolegi: – Możesz śmiało dopisać, że wyczuwalna jest bardzo silna woń alkoholu. Pan przed chwilą do nas przemówił…

– Przepraszam najmocniej, ale chyba nie zbliżyliśmy się na tyle, żeby jakkolwiek… – oponuje Sterczewski.

– Niestety, zbliżyliśmy się na tyle, że mam potwierdzenie swojej teorii, że jest pan pod wpływem alkoholu – kwituje policjant.

ZOBACZ CAŁE NAGRANIE Z ZATRZYMANIA FRANCISZKA STERCZEWSKIEGO

AI