Connect with us

Filmy

Na oczach policji ciężarówką prawie staranował auto ustępujące pieszemu. Nawet nie stanęli

Opublikowano

-

Kierowca ustąpił pieszemu, który zamierzał wejść na przejście. Jadący za nim kierowca ciężarówki nie tylko nie przygotował się do sytuacji na przejściu, ale jechał bez utrzymywania właściwego odstępu i musiał ratować się przed najechaniem zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Tuż za nim jechał patrol policji, który… nie zareagował na to, co się stało

Okazuje się, że w Polsce kierowca ciężarówki może nieomal staranować inne auto na drodze, a funkcjonariuszy to w ogóle nie będzie obchodzić. Taką sytuację nagrał kierowca, który 15 maja jechał drogą krajową nr 12 w okolicach Lublina.

„Jechałem przepisowo 60 (był znak), no i jak zauważyłem osobę przed przejściem zahamowałem normalnie, natomiast kierowca ciężarówki z tyłu nie od razu się zorientował no i efekt widać na filmiku” – napisał autor nagrania.

Kierowca ciężarówki nie tylko nie rozumiał, jak dojechać do przejścia, ale też nie utrzymywał właściwego odstępu – przez to nie miał możliwości zatrzymać się bez najechania na poprzedzający go samochód. Musiał w odruchu obronnym ominąć auto, które stanęło przed pasami.

Po chwili w oddali wyłonił się radiowóz policyjny. Niestety, nie widać sygnałów, policja nie zatrzymała kierowcy, który nieomal nie doprowadził do tragedii.

 

ai