Connect with us

Filmy

Naćpany kierowca wjechał w stację paliw. W środku byli klienci

Opublikowano

-

36-letni mieszkaniec Gubina wjechał samochodem w sklep stacji paliw w Sękowicach. Był pod wpływem narkotyków i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Sąd zgodził się na jego areszt

W piątek (28 października) około godziny 20:00 kierowca forda wjechał na stację paliw w miejscowości Sękowice tak, że najpierw wyrwał drzwi kierowcy stojącemu pod dystrybutorem, a potem wjechał do środka budynku. Była tam obsługa sklepu i klienci.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Gubińscy policjanci szybko ustalili, że był to 36-letni mieszkaniec miasta, dobrze im już znany. Wstępne badania wykazały, iż znajdował się pod wpływem narkotyków. Od zatrzymanego pobrana została krew do dalszych badań laboratoryjnych pod kątem kierowania pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających.

36-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, gdzie podczas przesłuchania prokurator postawił mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach, a także zarzut kierowania pod wpływem amfetaminy i marihuany, czym nie zastosował się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Jeszcze tego samego dnia prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. W poniedziałek sąd podjął decyzję o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ai