Connect with us

Filmy

[NAGRANIE] Tłumaczyła, że jedzie zygzakiem, bo omija dziury. Policji nie przekonała. Wydmuchała 2,7 promila

Opublikowano

-

52-letnia kobieta jechała samochodem zygzakiem i próbowała wyprzedzać nieomal nie doprowadzając do zderzenia czołowego. Zauważyła to policjantka. Kierująca próbowała przekonywać, że „omijała dziury”

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, starszy sierżant Sylwia Ratowicz, miała urlop. Jechała prywatnym autem na terenie gminy Nowa Ruda, gdy  zauważyła, że kierująca jadąca przed nią wykonuje nietypowe manewry. Kobieta poruszała się od jednej krawędzi jezdni do drugiej, zjeżdżała na pobocze oraz podejmowała próby wyprzedzania w miejscach zabronionych i w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego. Kilkukrotnie doprowadziła niemal do czołowego zderzenia z innymi pojazdami.

Funkcjonariuszka natychmiast zareagowała na niebezpieczne zachowanie kierującej, ponieważ podejrzewała, że może się ona znajdować pod wpływem alkoholu. Przekazała informację o stwarzającej zagrożenie na drodze kobiecie dyżurnemu Komisariatu Policji w Nowej Rudzie. Sama postanowiła natomiast jechać za samochodem, podejmując próby zatrzymania go. Była również cały czas w kontakcie z oficerem dyżurnym, przekazując mu dane o aktualnej lokalizacji.

Dzięki przekazywanym przez mundurową informacjom, do działań szybko włączył się patrol będący w służbie, który przy użyciu sygnałów uprzywilejowania doprowadził do zatrzymania 52-letniej kierującej. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że siedząca za kierownicą kobieta miała aż 2,7 promila alkoholu w organizmie! Próbowała się ona jeszcze tłumaczyć, że jechała zygzakiem, ponieważ omijała dziury na jezdni, ale powód jej niebezpiecznego zachowania był oczywisty.

Nietrzeźwa mieszkanka powiatu wałbrzyskiego odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone nie tylko karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną, ale również zakazem prowadzenia podjazdów nawet do 15 lat oraz wysokim świadczeniem pieniężnym..