Connect with us

Filmy

Najczęstszy wypadek na polskich drogach. Tak do tego się doprowadza

Opublikowano

-

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to najczęstsza przyczyna wypadków w Polsce. To, że ktoś nagle postanawia wyjechać, choć powinien czekać, jest bowiem dla innych użytkowników zaskakujące – i trudno z takiej sytuacji się wywinąć

Prawo zobowiązuje nas do powstrzymania się od ruchu, gdy widzimy, że ktoś na drodze nie zachowuje się zgodnie z regułami i może doprowadzić do zderzenia. To reguła „ograniczonego zaufania”. Nie działa ona jednak w sytuacjach, w których jesteśmy zaskakiwani – prawo przecież każe nam ufać w to, że wszyscy na drodze rozumieją reguły i je respektują.

Okazuje się, że w Polsce reguł często się nie respektuje. Najczęstsze zderzenia wynikają z tego – według statystyk KGP – iż kierowcy nie ustępują pierwszeństwa przejazdu. Wygląda to na tak, jak pokazuje film z Jaworza. Kierowca auta na drodze z pierwszeństwem nagle zostaje zaskoczony przez kierowcę z podporządkowanej. Podejmuje nawet manewr obronny, próbując uniknąć zderzenia, ale jest już za późno… Na szczęście tym razem nikt nie został poważnie poszkodowany.

ai