Connect with us

Filmy

Nastolatki skończą w sądzie rodzinnym. Wjechały hulajnogą w seniorkę w Opolu

Opublikowano

-

Nastolatki nieprawidłowo jadące hulajnogą elektryczną spowodowały w Opolu wypadek – wjechały w 62-letnią kobietę. Zajmie się nimi sąd rodzinny

Wciąż niewiele osób wie, jak prawidłowo poruszać się hulajnogą elektryczną – a dziesiątki tysięcy takich sprzętów stoją na ulicach miast i chętnie korzystają z nich młodzi ludzie. Dwie 15-latki w Opolu spowodowały właśnie ciężki wypadek. Wjechały na chodniku w 62-letnią pieszą. Policja ujawniła nagranie zderzenia:

Jak jeździć hulajnogą?

Przypominamy: hulajnogą elektryczną nie mogą jeździć dzieci do 10. roku życia. Z kolei do 18. roku życia trzeba legitymować się kartą rowerową albo którymś rodzajem prawa jazdy.

Hulajnogą należy poruszać się drogą dla rowerów. Gdy nie ma drogi dla rowerów, a na jezdni dopuszczalna prędkość wynosi do 30 km/h – hulajnogą należy jechać jezdnią.

Jeśli nie ma drogi dla rowerów, a na jezdni prędkość dopuszczalna jest wyższa niż 30 km/h – to wtedy można wyjątkowo jechać hulajnogą elektryczną chodnikiem. Trzeba tam jednak poruszać się z prędkością pieszych i im ustępować.

Zakazane jest przewożenie hulajnogą elektryczną pasażera, zwierzęcia lub bagażu. Nie wolno też prowadzić jej po pijanemu.

ai