Connect with us

Filmy

Nigdy nie zostawaj na autostradzie, uciekaj za barierki. Zobacz, dlaczego

Opublikowano

-

W przypadku awarii, zdarzenia drogowego na drogach szybkiego ruchu najlepiej opuścić pojazd i wyjść za bariery drogowe. Nigdy nie należy chodzić po jezdni. Ten film pokazuje, dlaczego

W Internecie zamieszczono nagranie zderzenia drogowego na autostradzie (nie wiadomo, w jakim kraju doszło do tego wypadku). Warto je zobaczyć, by ustrzec się niebezpiecznych zachowań na drogach szybkiego ruchu. Po pierwsze, ten film powinien wskazać wszystkim kierowcom, że w warunkach ograniczonej widoczności nawet na trasach szybkiego ruchu należy dostosować prędkość tak, aby w razie napotkania np. zatoru drogowego, móc zahamować na czas.

Po drugie – patrząc na ludzi kręcących się wokół stojących pojazdów, należy uzmysłowić sobie, że najbezpieczniej w takim momencie jest zejść z jezdni i udać się za bariery drogowe. Piesi na autostradzie najpierw próbują – niestety na środku trasy – dawać sygnały kierowcy, który nie widzi zatoru. Dopiero w ostatniej chwili, gdy widzą już, że dojdzie do zderzenia, uciekają skacząc za bariery.

 

ai